niedziela, 1 listopada 2009

Design miejski, młodzi w natarciu.


Zapraszam na warsztaty designu do Katowic:

design miejski, młodzi w natarciuWarsztaty „design miejski – młodzi w natarciu są skierowane do studentów wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, Wyższej Szkoły Technicznej i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Przez 3 dni pod okiem profesjonalistów młodzi, pełni zapału ludzie będą mieli okazję zaprojektować małą architekturę miasta. Na koniec podsumowanie warsztatów i prezentacja prac zespołów projektowych.


CEL
Nasz projekt ma na celu głównie poszerzanie horyzontów i możliwość rozwoju, poprzez wzajemną wymianę doświadczeń studentów architektury i Akademii Sztuk Pięknych. Jednocześnie jest okazją do dyskusji, wymiany poglądów, a także twórczej pracy młodych ludzi pod okiem doświadczonych profesjonalistów. Głównym zadaniem projektowym będzie twórcze zmierzenie się z wyzwaniem, jakie niesie zaprojektowaniem mebli miejskich, które są ważną częścią otaczającego nas krajobrazu i mają znaczący wpływ na ogólną estetykę przestrzeni miejskiej. Cały projekt ma pobudzić młodych ludzi do kreatywnego myślenia a tym samym nauki. W przeglądzie designu miejskiego ze świata i tego przez nas zaprojektowanego chcemy zachęcić do indywidualnego podejścia do kwestii mebli miejskich, a nie prostego wyboru z gotowego zestawu katalogowych propozycji - główny problem przestrzeni miejskiej. Zwrócenie uwagi na szanse jakie mają zarówno nowopowstające przestrzenie miejskie jak i te, które się rewitalizuje czy remontuje. Miasta na całym świecie przywiązują coraz większą wagę do tego jak są i jak mogą być umeblowane. Meble indywidualnie dobrane i zaprojektowane tworzą klimat i wizerunek miasta.

Miejsce: Restauracja „Oko Miasta” znajdująca się w budynku Ronda Sztuki w Katowicach
Czas: realizacji – 6-8 listopad 2009 


Prowadzący warsztaty:

Beata Goczoł 
Architekt, od roku 2000 wraz z mężem prowadzi pracownię projektową Goczołowie Architekci – Studio Autorskie w Zabrzu. Laureatka wielu konkursów architektonicznych, m.in.: zdobywczyni Grand Prix na VII Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie, współautorka nagrodzonego NAGRODĄ ROKU SARP 2006 Pawilonu Paleontologicznego w Krasiejowie. W 2009 roku laureatka nagrody EUROPE 40 UNDER 40 przyznawanej najlepszym młodym europejskim architektom.

Michał Biernacki 
Projektant, współtwórca marki Moho Design, która współpracuje z włoską siecią Moroso oraz Rossem Lovegrovem – guru światowego wzornictwa. Firma została nagrodzona tytułem „ The Best textile 2006” przez brytyjski magazyn Wallpaper. Od roku 2003 prowadzi Biuro projektowe BART, które ma na swoim koncie projekty wdrożone do produkcji w takich firmach, min. jak: Zelmer, Iker , Nowy Styl, Eliot.

Bartosz Haduch 
Architekt, nauczyciel akademicki, publicysta, fotograf, laureat 17 konkursów architektonicznych. Po latach praktyki zawodowej w Holandii, Hiszpanii i Austrii rozpoczął działalność projektową w Polsce, w Krakowie. Od 2001 roku publikuje artykuły o architekturze współczesnej w magazynach w Polsce, Holandii, Wielkiej Brytanii i Chinach (m.in. Wallpaper, Häuser, Mark-Magazine, World Architecture, Architektura & Biznes. Od 2007 roku prowadzi grupę projektową i badawczą NarchitekTURA,

Michał Gdak 
Laureat konkursu „Re vital work” w Bełchatowie i Międzynarodowego Konkursu na koncepcję rzeźbiarską zagospodarowania „Ronda Granicznego" we Wrocławiu. Poza tym również głośną jego wygraną jest już dziś stojąca, wkomponowana w tkankę miasta rzeźba „ Identyfikacja Miejsca”. Urodzony w Kielcach w 1980 , ukończył studia zarówno na Politechnice jak i Akademi Sztuk Pieknych we Wrocławiu, zwiedzając przy okazji uczelnie w Valencji czy Delf. Młody i uzdolniony współpracował z pracowniami projektowymi w Holandii i Polsce.

Swoje zgłoszenia wraz ze swoimi pracami (pliki z rozszerzenie jpg) prosimy kierować na adres: borda@x.slask.pl

Liczba miejsc ograniczona.
Osoby zakwalifikowane poinformujemy mailowo.

Więcej informacji : www.designmiejski.x.slask.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz